ПОЗАКЛАСНІ ЗАХОДИ

8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир




8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир
08.03.2023

Міжнародний жіночий день – це заклик до дій.

До дій на підтримку жінок, які вимагають захисту своїх

фундаментальних прав великою власною ціною.

До дій, спрямованих на посилення захисту від

сексуальної експлуатації та насильства.

До дій, спрямованих на прискорення

повноцінної участі та лідерства жінок.

Антоніу Гутерреш,

Генеральний секретар ООН

Щорічно 8 березня міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

Міжнародний жіночий день набув нового глобального значення для жінок як у розвинених країнах, так і в тих, що розвиваються. Зростаючий міжнародний жіночий рух допоміг перетворити святкування на згуртування та об’єднання зусиль для посилення підтримки прав жінок та їхньої участі в політичній, соціальній та економічній сферах.

Міжнародний жіночий день є закликом до ґендерної рівності у світі, вільному від упереджень, стереотипів і дискримінації, різноманітному, справедливому та інклюзивному світі, в якому цінують відмінності.

Історія свята

Дню боротьби за права жінок передували рухи суфражисток, активісток і робітниць, які наприкінці ХІХ століття – на початку ХХ виборювали свої права у всьому світі.

8 березня 1857 року в Нью-Йорку робітниці-текстильниці вийшли на страйк із вимогами рівної з чоловіками оплати праці, покращення умов праці та 10-годинного робочого дня.

Через 51 рік, 8 березня 1908 року, тисячі жінок у Нью-Йорку вимагали виборчого права, протестували проти важких умов праці та праці дітей.

До 1908 року щорічні демонстрації стали настільки масштабними, що це спонукало Соціалістичну партію Америки оголосити 28 лютого 1909 першим Міжнародним днем жінок.

Свято швидко поширилося в Європі, коли Соціалістичний Інтернаціонал (всесвітня спілка соціалістичних та соціал-демократичних партій та організацій) ухвалив свято (без фіксованої дати) в Копенгагені в 1910 році.

Перший Міжнародний жіночий день було проведено 19 березня 1911 року з вимогами для жінок права голосу і займати державні посади, права на працю та припинення дискримінації на роботі.

У 1945 році Статут Організації Об'єднаних Націй став першою міжнародною угодою, яка закріпила принцип рівності між жінками та чоловіками. Перший офіційний Міжнародний жіночий день ООН відзначила 8 березня в рамках Міжнародного року жінок у 1975 році. Два роки по тому, у грудні 1977 року, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, якою проголосила День прав жінок і міжнародного миру.

Відтоді Організація Об’єднаних Націй та її установи невтомно працюють над забезпеченням ґендерної рівності в усьому світі і досягли значних результатів: у 1995 році Пекінська декларація та Платформа дій, історична дорожня карта, підписана 189 урядами, зосередилася на 12 найважливіших проблемних сферах; включення Цілі 5 «Забезпечення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат» до Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.

Сьогодні 8 березня – перш за все, нагода відзначити досягнутий прогрес у сфері ґендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок, день, коли ми вкотре маємо нагадати собі про рівність прав і можливостей для всіх, без виключення, день, коли ми маємо критично осмислити отримані досягнення та визначити подальші пріоритети на довгострокову перспективу для подолання ґендерного розриву, протидії насильству та домашньому насильству щодо жінок, які на сьогодні все ще існують, а також вживати відповідних заходів для сприяння залучення жінок до всіх сфер суспільного життя, до реального, а не декларативного процесу прийняття рішень. 




ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 

7 лютого 2023 року у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). 

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 

Цей день привертає увагу суспільства з одного боку до негативних аспектів використання Інтернету, а з іншого – до позитивних ініціатив і проєктів, спрямованих на підвищення освіченості користувачів у використанні інформаційних технологій.

Від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу: сьогодні Інтернет тісно використовується у нашому житті і діяльності. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету – мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.

Тисячі людей в усьому світі об’єднуються заради підвищення компетентності з питань безпеки онлайн. Студенти коледжу, груп А-128, М-107,Мх-108, Ю-246, Ю-247 та П-223, разом із викладачем Клименко Марією Юріївною також приєднались до заходу «Разом для кращого Інтернету», щоб зробити Інтернет безпечнішим та кращим місцем для всіх, особливо для студентства та молоді.

Не забуваймо, Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн. 

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2023 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.




22.01.2023 рік.
Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків» і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.

Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.










  15 травня 2018 року в нашому навчальному закладі відбулася презентація книги «Пам'ять про подвиг», написаної учнями закладів професійно-технічної освіти Закарпатської області про своїх земляків, які, захищаючи незалежність України, загинули на Сході країни впродовж 2014-2017 років. 

На заході були присутні родичі загиблих Попадинець Наталія Мигалівна, Білобров Валентина Іванівна, Капуш Наталія Князівна, Коваль Магдалина Михайлівна, а також заступник директора НМЦ ПТО у Закарпатській області Ладижець Ірина Михайлівна, упорядник видання Книги пам’яті. 

Лунали слова вдячності батькам та дружинам загиблих, розповіді про мужність та незламність наших земляків. Пам'ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання. 

Моліться люди України
За тих, хто на передовій,
Моліться за чужого сина,
Щоб Вас колись потішив свій!
Ті хлопці нам не є чужими,
Бо нашу волю бережуть.
Вони не знають, чи живими
До матерів колись прийдуть. 

Хай кожен воїн-захисник буде живим і кожна сім’я дочекається свого Героя
  В УЖГОРОДСЬКОМУ ВИЩОМУ КОМЕРЦІЙНОМУ УЧИЛИЩІ  КНТЕУ відбувся концерт присвячений Дню святого Валентина 💗💘...

Отображается файл "IMG_20180214_125654.jpg"Отображается файл "IMG_20180214_125628_HDR.jpg"Отображается файл "IMG_20180214_125141_HDR.jpg"

     Виховна година на тему: "Що для тебе справжня дружба???"

     Виховна година на тему: "Правила поведінки на льоду"  

     Виховна година на тему: "Шкідливий вплив АЛКОГОЛЮ на організм людини"

Підготовка та участь у концертній програмі до Нового 2018 року.

Отображается файл "Screenshot_2018-02-03-22-28-58-016_com.miui.videoplayer.png"Отображается файл "Screenshot_2018-02-03-22-26-46-078_com.miui.videoplayer.png"Отображается файл "Screenshot_2018-02-03-22-31-07-593_com.miui.videoplayer.png"

    

     Виховна година до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему:"Я за здоровий спосіб життя"

     Виховна година на тему:"НАРКОМАНІЯ"

     Виховна година на тему:"Вплив куріння на організм людини"

Участь у вуличній акції

        16 листопада 2017 року в Україні та в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Він був встановлений в 1977 році Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) після вивчення сумної статистики, винуватцем якої є тютюнокуріння. Невдовзі до цієї ініціативи приєдналися у всьому світі. З тих пір його відзначають щорічно кожний третій четвер листопада. Символічно, що Міжнародний день відмови від куріння своїми витоками сягає з континенту, з якого і почалося це тотальне горе - звичка тютюнокуріння. 
Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залученню до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактиці тютюнокуріння та інформуванню суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я. 
Спільно із Обласним Центром здоров'я та Ужгородським міським центром соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді 16 листопада з 14.00 до 15.00 години провели марш-ходу, яка проходила від транспортного моста по наб.Незалежності до пл.Театральній. В ході акції волонтери - учні групи № 3 роздавали тематичні інформаційні матеріали, вигукували гасла та представили флеш-моб.

Немає коментарів:

Дописати коментар